Zoopark Zájezd, to je skvělý den se zvířátky

Zoopark Zájezd. Zdroj: zoopark-zajezd.cz

Rodinný Zoopark Zájezd najdete ve stejnojmenné vesničce nedaleko Buštěhradu na Kladensku. Milovníci zvířat a přírody se mohou těšit na exotická i domácí zvířata i na jedinečnou expozici Terária s největší veřejně přístupnou kolekcí chameleonů na světě.

Minizoo plná zážitků

Malá rodinná zoologická zahrada chová takřka 100 druhů exotických a domácích zvířat. Po areálu vás provede zkušený průvodce, který vás seznámí se všemi zvířaty. Díky přírodním a originálním expozicím (výběhy, voliéry a další stavby jsou vyráběny z přírodních materiálů) k nim budete mít opravdu blízko. Ve venkovních expozicích navštívíte surikaty, lemury, karakaly, sovice, rysy i velblouda. Vnitřní prostory jsou domovem především plazů a obojživelníků. Poznáte se s nimi v unikátní expozici Terária, kde nechybí leguáni, želvy, jedovaté šípové žáby a také největší sbírka chameleonů v Evropě. Po domluvě s průvodcem si můžete některá zvířata pohladit.

Minizoo Zájezd. Zdroj: zoopark-zajezd.cz
Zoopark Zájezd. Zdroj: zoopark-zajezd.cz

V zooparku Zájezd jste blíž přírodě

Během celého roku se zde pořádají nejrůznější naučné a zábavné programy, které zaujmou každého návštěvníka. Určitě si z jejich nabídky vyberete. Můžete se stát na jeden den ošetřovatelem a nakrmit svá oblíbená zvířátka. A nejen to, dozvíte se o nich zajímavé informace, poznáte běžný den chovatele i to, jak zoologická zahrada funguje. Za odměnu obdržíte certifikát. Krmení zvířat pro odvážné je další zajímavou nabídkou. Překonejte strach a seznamte se zblízka se zvířaty z Terárií! Chcete vědět, co obnáší sokolnická práce? Staňte se na chvíli sokolníkem a vyzkoušejte si práci s dravými ptáky. K zamluvení prohlídek a speciálních programů můžete využít rezervační systém.

Pro nejmenší návštěvníky je zde otevřen kontaktní koutek s domácími zvířaty, jako jsou lamy, ovce, kozy či prasátko. Děti si je mohou nakrmit, poslechnout si jejich příběhy, dozví se, co mají zvířátka ráda a jak se o ně chovatelé starají. Velkou oblibu má i Ušákov s největším plemenem králíků na světě a přilehlé dětské hřiště s občerstvením.

Zoopark může být originálním místem pro oslavu narozenin nebo uspořádání teambuildingu. Stačí kontaktovat management, rád vyhoví vašim přáním a požadavkům. Za zmínku jistě stojí i prodejní výstava fotografií zvířat, která proběhne od 1. 2. 2020 v prostorách OC Central Kladno. Veškerý výtěžek z akce půjde na podporu zoo.

Fajnvýlet v okolí: Pokud budete mít zvířátek málo, pokračujte třeba do Mořského světa v Praze, kde zažijete neobyčejné chvíle pod hladinou. 

Kde zoopark Zájezd hledat? 

Středočeský kraj, okres Kladno, obec Zájezd

Kontakt

Zoopark Zájezd
Zájezd 5, 273 43
tel.: +420 312 250 889
e-mail:
info@zoopark-zajezd.cz
www.zoopark-zajezd.cz

Jak má zoopark Zájezd otevřeno? 

listopad – únor: denně 10 – 16 hodin
březen: pondělí – pátek 10 – 16 hodin, sobota – neděle 10 – 17 hodin
duben – září: denně 10 – 18 hodin
říjen: pondělí – pátek 9 – 17 hodin, sobota – neděle 9 – 18 hodin

V případě velmi nepříznivého počasí může být otevírací doba upravena.

Vstupné 

základní 100 Kč, snížené 75 Kč, rodinné 300 Kč, děti do 3 let a ZTP/P zdarma
Platit v zoo lze i platebními kartami!

Zoopark Zájezd. Zdroj: zoopark-zajezd.cz

Kde se najíst a ubytovat?

Penzion V Polích

Malé Čičovice 26, 252 68, Česká republika
tel.: +420 233 313 841
e-mail:
info@penzionvpolich.cz
www.penzionvpolich.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.