V Kovozoo na Slovácku uvidíte, co vše lze vyrobit ze starého harampádí

Kovozoo
Staré Město, Kovozoo

Je to zoo a není to zoo, je to Kovozoo! Hledáte-li nevšední zážitek, tak přijeďte za zvířátky do zoologické zahrady. Ale ne ledajaké! V Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště najdete opravdovou raritu – zvířátka z kovového šrotu. Budete překvapeni, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat krásné a zajímavé věci. Vstupte bez váhání!

Kovozoo nabízí zábavu, poučení a inspirace na jednom místě

Jedinečnou kovovou zoo najdete v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě. Jejími obyvateli jsou zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Můžete pohlédnout do očí dvoutunovému nosorožci Norbertovi, vzhlédnout k pětimetrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi, nechybí ani lví výběh či stádo slonů, krokodýli, mrož, velbloud, opice, domácí zvířata a spoustu dalších.
Kovozoo je jeden velký děj, skládající se z mnoha malých. Poznáte tak příběhy zvířat vyrobených ze starého, nepotřebného železa a vyprávění lidí, kteří „byli u toho”.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Vyrobte si své zvířátko

Kovozoo má i svoji porodnici – prostor pro rození, léčení a regeneraci kovových zvířátek. Porodnice je místo, kde se setkávají tvůrci kovových zvířat (porodní asistenti) a společně se oddávají kreativnímu tvoření, kdy výsledkem je vždy něco výjimečného. Každý návštěvník má tak možnost zkusit si sám zvířátko vyrobit. Pro všechny zájemce je k dispozici odborný dohled, který poradí a v případě potřeby pomůže. Přijďte a staňte se porodníkem.

Kovozoo je areál plný atrakcí

Kromě kovových zvířat tu najdete i spoustu dalších atrakcí. Abyste se neztratili, rozhledna maják Šrotík, kterou uvidíte ze širokého a dalekého okolí, vám bude pomáhat najít cestu ve světě recyklace a ekologické osvěty. Světem zpracování a recyklace odpadů vás provedou vyhlídkové lávky, kdy budete mít vše jako na dlani.

Kovozoo
Staré Město, Kovozoo, loď Naděje

Vzhůru na palubu! Láká návštěvníky poklidně se v pomyslných vlnách kolébající loď se jménem Naděje. Děti budou určitě nadšené z velkého kormidla i truhly s pokladem. V areálu u hlavní křižovatky „přistál“ také dopravní letoun L-610, který je pro návštěvníky přístupný i uvnitř.

Kovozoo v Muzeu zemědělství a cukrovarnictví

Prostor, ve kterém se dnes Kovozoo nachází, původně sloužil ke zcela jinému účelu. V roce 1867 zde bratři Abraham a Heřman Mayovi založili cukrovar, který fungoval celých 130 let. Dnes, v jedné z původních budov cukrovaru můžete vidět secí a žací stroje, mlátičky obilí, fukary a jiné stroje z dob našich prarodičů.

Fajn výlet v okolí: Navštivte tentokrát živá zvířátka v zoologické zahradě Zlín, která je nejhezčím místem na celé Moravě. 

Kde Kovozoo najdete? 

Zlínský kraj, okres Uherské Hradiště, Staré Město

Kontakt

Kovozoo Staré Město
REC Group s.r.o.
Brněnská 1372, 686 03 Staré Město
tel: +420 572 419 768
e-mail:
info@kovozoo.cz
www.kovozoo.cz

Otevírací doba Kovozoo 

leden – březen: denně 10 – 16 hodin
duben – červen, září, říjen: denně 9 – 17 hodin
červenec – srpen: 9 – 19 hodin
listopad – prosinec: 10 – 16 hodin

Areál Kovozoo můžete navštívit i se svými pejsky, kteří musí být na vodítku.

Vstupné

dospělí 110 Kč, děti do 3 let zdarma, děti od 3 do 15 let 80 Kč
studenti, senioři (nad 60 let), ZTP 100 Kč, rodina (2 dospělí + 3 děti) 400 Kč, rodina (2 dospělí + 2 děti) 330 Kč

Vstupné je možné uhradit bezhotovostně platební kartou.

Kde se najíst a ubytovat?

Hotel a restaurace Koníček
Družstevní 167, 686 05 Uherské Hradiště
tel.: +420 572 551 011,+420 572 551 033
e-mail:
hotel@hkonicek.cz, restaurace@hkonicek.cz
www.hkonicek.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.