Brasil Fest 2023: Zažijte brazilský karneval v Brně!

Brasil Fest Brno
Brasil Fest Brno, karnevalový průvod. Zdroj: Ritmo Factory s.r.o.

Centrum Brna ovládnou na několik dní brazilské rytmy a temperament. Čeká vás spousta hudebních vystoupení, ochutnávka tamních specialit a karnevalová párty v ulicích. 4. ročník mezinárodního festivalu Brazil Fest 2023 odstartuje ve čtvrtek 3. srpna a potrvá až do neděle.

Brasil Fest 2023 v Brně je největší latino událostí v České republice. Ten letošní 4. ročník je symbolicky čtyřdenní se čtyřmi pódii, na kterých předvedou svá živá show hudebníci a tanečníci nejen z Brazílie. Nebude chybět tradiční karnevalový průvod centrem Brna ani nabídka jihoamerické gastronomie.

Zahájení festivalu

Festival ve čtvrtek 3. srpna zahájí v Zona Iberoamericana vernisáž výstavy Jiřího Králíka na téma „Česká stopa brazilská“. Česká republika je s Brazílií spojená více, než bychom si mysleli. Přijďte nahlédnout do života významných osobností a institucí se vzájemnou historií československo-brazilských vztahů.

Kostel a párty

V pátek 4. srpna se můžete těšit na velkolepý koncert v Červeném kostele, kde vystoupí Fabio Zanon, jeden z nejvýznamnějších klasických kytaristů současnosti. Pravá exotická párty se pak rozběhne v klubu První Patro se dvěma brazilskými hvězdami. Lia de Itamaracá je královnou cirandy, která i ve svých 80 letech vás dostane do varu. Multiinstrumentalista Vando Oliveira pak se svou velkou kapelou složenou ze špičkových brazilských umělců pořádně rozjede párty Roda de Samba.

Brasil Fest Brno
Brasil Fest Brno, karnevalový průvod. Zdroj: Ritmo Factory s.r.o.

Karneval jako v Rio de Janeiru

V sobotu 5. srpna se dá do pohybu karnevalový průvod se stovkou bubeníků, desítkami tanečnic, capoeiristů a alegorickým vozem. Po něm budou následovat koncerty a show domácích i zahraničních umělců na celkem čtyřech pódiích: Zelný trh, náměstí Staré radnice, náměstí Svobody a Jakubské náměstí. Hlavními hvězdami tohoto dne jsou Flaira Ferro, Da Cruz a Thabata Oliver. Sobotní den bude doprovázen obří nabídkou jihoamerické gastronomie na Zelném trhu. Na své si přijde úplně každý, i vegani a vegetariáni.

Brasil Fest Brno.
Brasil Fest Brno. Zdroj: Ritmo Factory s.r.o.

Neděle ve znamení workshopů

V neděli se program přelije do brněnského parku Lužánky, kde proběhnou další koncerty a také workshopy pro děti i dospělé. Můžete si vyzkoušet taneční i bubenickou sambu a další hudební žánry, jakož i brazilské bojové umění capoeira či jiu-jitsu. Brazilskou kulturu tak budete moci zažít na vlastní kůži!

Podrobný rozpis programu najdete na www.brasilfestbrno.cz.

Brasil Fest Brno
Workshopy v Lužánkách. Foto: M. Slámová

Kde se Brasil Fest 2023 koná

Brno, různá místa v centru města
Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

3. – 6. srpna 2023
Vstupné je zdarma.

Kontakty

TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno
Tel.: +420 542 427 150
E-mail: info@ticbrno.cz
Web: www.gotobrno.cz