Letní sportování na Ústecku vás vrátí do pohody a nabije energií

Přírodní památka Sfingy. Zdroj foto: Krušné hory - Krušnohorci
Přírodní památka Sfingy. Zdroj foto: Krušné hory - Krušnohorci

Letní sportování na Ústecku uspokojí jak nenáročné občasné sportuchtivce, tak náročné horolezce. Objevte turistické trasy i procházky po stezkách mezi keři. Radujte se z nádhery Krušných hor, hledejte přírodní parky zajímavé vršky i vodopády.

Naučte se zdraví prospěšnou severskou chůzi, zahrajte si s kamarády minigolf, tenis, házenou, basketbal a nohejbal. Osedlejte své milované kolo nebo si svižně zaplavte! Adrenalin se vám zvedne při wakeboardingu, vodním lyžování a horolezectví. Dostali jste chuť, dát si trochu do těla? Vyberte si z našich tipů na letní dovádění a vyrazte na letní sportování na Ústecku.

Pěší turistika

Kamenná slunce na Lounsku jsou skvělým tipem na výlet bez ohledu na to, zda slunce na obloze svítí, či je za mrakem. Kamenná slunce vzniklá vulkanickou činností před miliony lety, naleznete v bývalém lomu mezi obcemi Hnojnice a Koštice. Dojděte tam pohodovou procházkou po stezce mezi keři. Neváhejte vyjít až k úpatí a vychutnejte si pěkný výhled. Zastavte se pak na zámku Libochovice.

Komáří vížky nad Krupkou můžou být dobrým místem odkud vyjdete po turisticky značených trasách do přírody. Na Komáří vížku se dostanete lanovou dráhou z Bohosudova. Pokud se chcete pořádně projít, dojdete na vrchol po žluté značce. Potěšte se výhledem do kraje a poseďte v restauraci. V Krupce prozkoumejte štolu Starý Martin.

Vrch Mědník nad obcí Měděnec na Chomutovsku nabízí krásný výhled na Krušné hory. V jeho okolí vedou turistické trasy, které jsou ideální k trénování severské chůze. Vezměte si speciální hole a věnujte se zdraví prospěšné chůzi. Užijte se radost z pohybu a přírody a poté se vypravte do Klášterce nad Ohří.

Hrad Kostomlaty nad Kostomlaty pod Milešovkou je milým cílem výletu pro děti. Hlavně pokud se před tím podíváte na pohádku Nejkrásnější hádanka, která se zde natáčela. Příjemnou procházku z Kostomlat pod Milešovkou doplňte výletem do nedalekých lázní Bílinská Kyselka, kde si zahrajte minigolf.

Letní sportování na Ústecku: Tenis a míčové hry

Vrch Větruše v Ústí nad Labem potěší milovníky tenisu, házené, basketbalu a nohejbalu. Naleznete tu dva tenisové kurty a sportoviště. Osvěžte se v kavárnách a restauracích nebo se i ubytujte. Určitě vyzkoušejte jízdu lanovkou. Chcete se věnovat pěší turistice? Vypravte se do Českého Švýcarska.

Cykloturistika

Přírodní park Bezručovo údolí u Chomutova protkává síť cyklotras. Cestou potkáte vodní nádrže Křimov a Kamenička, hrad Hausberk a Pašerácký domu. Protože obě vodní nádrže jsou na pitnou vodu, koupání zde není možné, avšak můžete to kompenzovat v nedalekém Kamencovém jezeře. Nenechejte si ujít ani krásu Kýšovického vodopádu.

Humboldtova vyhlídka na Děčínsku na Bukové hoře je cílem pro cyklisty, kterým nevadí stoupání do kopce. Vyjeďte z Malého Března nebo ze Zubrnic. Poznejte také Muzeum v přírodě Zubrnice, kde se nostalgicky kochejte starými časy.

Koupání, vodní i plážové sporty

Kamencové jezero u Chomutova, to je koupání v jedinečné vodě s kamencem. Plavba na loďkách, šlapadlech a paddleboardech, plážový volejbal a další oblíbené sporty. Pokud tam chcete strávit více času, ubytujte se v kempu. Až si řádně užijete vody, projděte se do Zooparku Chomutov.

Velký otvický rybník je hned vedle Kamencového jezera. Pokud holdujete adrenalinovější vodní zábavě, pak je to místo stvořené právě pro vás. Na vodní hladině vyzkoušejte wakeboarding a vodní lyžování. Pokud máte rádi nádheru minulosti, udělejte si výlet na zámek Jezeří.

Letní sportování na Ústecku: Horolezectví

Velké Tiské stěny jsou prostředím, kde se každý horolezec bude cítit jako v ráji. Nechejte se zlákat k adrenalinovému zážitku a vydejte se do Tisé k Ústí nad Labem. Mezi skalními stěnami se budete cítit svobodně a nespoutaně. Užijte si lezení i na Via Ferratě Pastýřská stěna v Děčíně.