Unikátní výstava historických betlémů v Mariánských Lázních: Poznejte historické betlémy Karlovarska!

Unikátní výstava historických betlémů v Mariánských Lázních. Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně. Poskytla: Mgr. Martina Malá.
Unikátní výstava historických betlémů v Mariánských Lázních. Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně. Poskytla: Mgr. Martina Malá.

Vstupte do světa historických betlémů v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně od první adventní neděle 3. prosince 2023 až do 7. ledna 2024. Unikátní výstava historických betlémů je tu! Každý betlém, s jehož originální výtvarnou podobou se setkáte, vypráví příběh tradice a uměleckého mistrovství.

Nevšední zážitek mnoha betlémů

Od první adventní neděle, 3. prosince 2023, se otevírají dveře Městského muzea a galerie v Mariánských Lázních pro nevšední zážitek. Přijďte obdivovat historické betlémy z Karlovarska, které vynikají svou originální výtvarnou podobou. Každý betlém je unikátní – některé figurky jsou ručně malované, jiné zase vyrobeny z porcelánu, a na dalších září precizní řezbářská práce.

Největší betlém od pana Tomáše Leichta

Největší betlém, složený z 60 dřevěných polychromovaných figur, pochází ze sbírky pana Tomáše Leichta. Tradice stavění betlémů v Čechách sahá až do 16. století. Poznejte tuto výstavu, která přináší vzpomínky na dobu, kdy byly jesličky vyhrazeny kostelům, šlechtickým sídlům a bohatým měšťanským domácnostem.

Přijďte se podívat na tuto vzácnou expozici, která bude k dispozici až do neděle 7. ledna 2024. Vstup na výstavu betlémů je zdarma, užijte si krásu těchto historických pokladů!

 

Kde se akce „Unikátní výstava historických betlémů“ koná?

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně
Goethovo náměstí 11
353 01
Mariánské Lázně

Karlovarský kraj

Datum akce:
3. prosince 2023 – 7. ledna 2024

Vstupné:
zdarma

Kontakt

Tel.: +420 354 622 740
E-mail: muzeum@muzeum-ml.cz
E-mail: propagace@muzeum-ml.cz
Web: www.muzeum-ml.cz
Facebook
Instagram