Zimní výlety na Budějovicku: Památka UNESCO, zvířata i zámek

České Budějovice výlety
Holašovice, památka UNESCO. Foto: Alice Suchá

Zimní výlety pěšky na Budějovicku v Jihočeském kraji potěší každého. Vzpomeňte si, jak se jmenuje pohádkový zámek princezny Krasomily nebo zavítejte do ladovské vesnice, která se stala jedinečnou památkou světového významu. Děti potěší lesní Zoo, která je plná zvěře, a vy dospělí nakopněte své chuťové buňky přímo v Budějkách. České Budějovice jsou na výlety to pravé ořechové!

Pohádkový zámek Hluboká nad Vltavou: Unikátní kuchyně i zbrojnice

Zámek Hluboká nad Vltavou bývá označován za jeden z nejkrásnějších českých zámků České republiky. A to určitě právem. Obdivujete krásu anglické windsorské gotiky? Tak přesně takový je hlubocký zámek, pohádkové sídlo pyšné princezny Krasomily.

Zámek Hluboká nad Vltavou
Zámek Hluboká nad Vltavou. Zdroj: Pixabay.com

Zoo Dvorec: Lesní scenérie plná zvířat

Na malé i velké zvídavé návštěvníky se těší chlupatá i opeřená zvířata všeho druhu. Potkejte hrocha, lvy, surikaty nebo nejrůznější kočkovité šelmy na vlastní oči. Přeneste se do jiných kontinentů a krajů světa v klidné krajině jižních Čech nedaleko Borovan. Vítá vás Zoo Dvorec!

Lev bílý
Lev jihoafrický bílý v ZOO Dvorec. Foto: Petr Krauz

Holašovice: Jihočeská vesnička světové dědictví UNESCO

Není mnoho českých vesnic, na jejichž vzhledu se zásadním způsobem nepodepsala éra socialismu. Pojďte s námi nahlédnout do malebné jihočeské vesničky Holašovice, která se i díky své autentičnosti dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Čeká vás příjemné posezení v hospůdce na návsi, rybník s vodníkem i selské slavnosti.

Holašovice. Foto: Alice Suchá
Holašovice. Foto: Alice Suchá

Hádejte, co je Bumerin, Budvar a Oktáva!

Dominanta jihočeské metropole Černá věž neodmyslitelně patří k Českým Budějovicím i bohaté historii města. Víte, jaká byla její funkce, kolik schodů vede na ochoz, či jaká se ve věži chovala zvířata?

Černá věž. Foto: Pixabay.com
Černá věž. Foto: Pixabay.com

České Budějovice: Město, které vám bude chutnat

Navnaďte v Českých Budějovicích své chuťové buňky na nezapomenutelný gurmánský zážitek. České Budějovice na výlety přímo lákají. Vyberte si z nespočtu gastronomických zážitků a mezi tím si vyběhněte na Černou věž nebo korzujte po jednom z největších náměstí v České republice. 

České Budějovice. Foto: Pixabay.com
České Budějovice. Foto: Pixabay.com