Zimní výlety na Ostravsku: Zvířata, příroda nebo muzea?

Ostravské muzeum - pohled z věže. Foto: Flickr.com / Petr Dadák / CC BY-SA 2.0
Ostravské muzeum - pohled z věže. Foto: Flickr.com / Petr Dadák / CC BY-SA 2.0

Víte, kam na výlet v Ostravě a okolí? Na zimní výlety pěšky na Ostravsku v Moravskoslezském kraji zvou do přírody, muzeí i za zvířaty, třeba do zoologické zahrady k oblíbeným lemurům. Ostrava pobaví na výletech každého i vaše děti.

Halda Ema: Pohled na město z ostravského Vesuvu

Vystoupejte na třetí nejvyšší bod Ostravy, unikátní industriální památku Haldu Ema. Permanentně doutnající ostravský Vesuv je místem s jedinečným přírodním společenstvem i neopakovatelnými výhledy na město.

Ostrava z Haldy Ema. Foto: Alice Suchá
Ostrava z Haldy Ema. Foto: Alice Suchá

Ostravské muzeum: Radniční zvonkohra a výhled na město

Stará radnice na Masarykově náměstí v moravskoslezské metropoli ukrývá regionální vlastivědnou instituci. Ostravské muzeum vám zodpoví otázky z historie města, etnografie, hornictví či o přírodních krásách regionu. To vše zabalené v barokní budově s vyhlídkovou věží, která se pyšní výhledem na město i jedinečnou zvonkohrou.

Ostravské muzeum - zvonkohra. Foto: Flickr.com / Petr Dadák / CC BY-SA 2.0
Ostravské muzeum – zvonkohra. Foto: Flickr.com / Petr Dadák / CC BY-SA 2.0

Ráj lemurů v ostravské zoologické zahradě

Kam ještě na výlet v Ostravě a okolí? Do zoologické zahrady! Ráj lemurů v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava obývá skupina 16 lemurů, mezi které můžete přímo vstoupit a užít si pohled na zvířata z bezprostřední blízkosti. Poslechněte si komentář chovatelů o životě vzácných madagaskarských poloopic.

Landek Park: Sfárejte do nejstarší ostravské šachty

Vydejte se s námi do Ostravy za podstatou Moravskoslezského kraje. Hornické muzeum Landek Park vám krok po kroku odhalí autentická pracoviště místních havířů. Kromě největšího muzea svého druhu v ČR vás zde čekají odpočinek a zábava. A samozřejmě svezení důlním vláčkem!

Landek Park: Hornické muzeum. Foto: Flickr.com / Daniel Juřena / CC BY-SA 2.0
Landek Park: Hornické muzeum. Foto: Flickr.com / Daniel Juřena / CC BY-SA 2.0

Botanický park Ostrava nabízí klid a odpočinek v přírodě

Součástí zoologické zahrady severomoravské metropole je také botanický park Ostrava, ve kterém se můžete projít po 6 km naučných stezek a objevit nespočet vzácných rostlin nebo třeba unikátní největší sbírku rododendronů a azalek u nás a na Slovensku. Zajímavá je také jedinečná stezka mokřadním ekosystémem, na které najdete obří modely našich plazů a obojživelníků. Tak už víte, kam na výlet v Ostravě a okolí v zimě?

kam na výlet v Ostravě
Expozice Dálného východu. Foto: Pavel Vlček, Zdroj: Botanický park Ostrava