Historické slavnosti Rosa Coeli 2023: Středověký den pro celou rodinu zdarma!

Historické slavnosti Rosa Coeli
Historické slavnosti Rosa Coeli. Zdroj: archiv města Dolní Kounice

Letošní historické slavnosti Rosa Coeli budou obzvlášť velkolepé. Dolní Kounice oslaví 25 let od získání statutu města. Pestrý celodenní program se ponese ve středověkém duchu a pro všechny účastníky je zdarma.

Těšit se můžete na historické tance, rytířské souboje, představení práva útrpného, tanec s hadem, šerm, středověkou hudbu, historická řemesla, atrakce a mnoho dalšího. Na řece Jihlavě bude jezdit vikingská loď v reálné velikosti!

Historický jarmark a slavnostní průvod

Historické slavnosti Rosa Coeli odstartují v pátek 1. září historickým jarmarkem a slavnostním průvodem městem, který bude vycházet od kláštera Rosa Coeli v 19 hodin. V čele průvodu stane Vílém z Pulína, za ním budou následovat členové družiny, poddaní, dudáci a v neposlední řadě taneční skupina Mallikaye předvede velice energický indický tanec!

Historické slavnosti Rosa Coeli
Historické slavnosti Rosa Coeli. Zdroj: archiv města Dolní Kounice

Ohňostroj umění a dovedností

Následující sobotu 2. září započne jarmark již v 10 hodin, pódiový program poté ve 14 hodin. Celým dnem bude provázet známý moderátor Václav Žmolík. Na pódiu se vystřídá spousta úžasných účinkujících – šermíři, kejklíři, tanečníci, dudáci a další. Celý den zakončí ohňostroj, který bude k vidění na kopci vedle kaple sv. Antonína. Podrobný program najdete zde.

Ochutnávka nejlepších vín

Součástí slavností bude také mimořádná vinařská událost – výstava soutěžních vzorků z Národní soutěže vín znojemské vinařské podoblasti 2023. Budete mít možnost ochutnat více než 300 vzorků vín, které se ucházejí o místo ve stovce nejlepších vín v Salonu vín ČR. Bez nadsázky půjde o nejlepší vína z celého Znojemska. Vstupné 300 Kč zahrnuje skleničku, katalog a volnou degustaci.

Otevřené památky

Zřícenina kláštera Rosa Coeli. Foto: David Boháček

Vstup do kláštera Rosa Coeli a synagogy je po dobu konání slavností prodloužen od 10.00 hod. do 19.00 hod. v rámci běžného vstupného.

Kde se Historické slavnosti Rosa Coeli konají

Dolní Kounice
Masarykovo náměstí
Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

1. září– 2. září 2023, 17:00–22:45 hod.

Vstupné je zdarma.

Kontakt na pořadatele

Město Dolní Kounice
Masarykovo náměstí 66/2
664 64 Dolní Kounice
Tel.: +420 604 279 661
E-mail: kultura@dolnikounice.cz
Web: www.dolnikounice.cz