Kam s dětmi na Moravě? Pohlaďte si ovečku a narýžujte zlato!

Představení Vinnetou ve westernovém městečku Boskovice. Zdroj: Westernové městečko Boskovice
Představení Vinnetou ve westernovém městečku Boskovice. Zdroj: Westernové městečko Boskovice

Chcete si najít fajnový výlet a došly vám nápady kam s dětmi na Moravě? Vypravte se třeba na statek a pohlaďte si ovečku nebo poníka. Vaše malé děti budou nadšené a plné radosti z blízkosti roztomilých zvířat. Zavítejte taky do westernového městečka. Narýžujete si zlato a projedete se na koni! Nakonec se vykoupejte v teplých bazénech, zkuste divokou řeku, skluzavky i tobogány. 

Vysočina: Pojedete do Třebíče nebo do Telče?

Na Vysočině poznejte venkovskou idylu na Váňově statku v Dubovicích. Děti si užijí poníky, ovce, bažanty, perličky a slepice. Zasportujete si na multifunkčním hřišti, oddejte se rybaření, projeďte se na čtyřkolkách, případně si zahrajte paintball. Tradičními výletními místy jsou Třebíč a Telč.

Rytířský souboj na Slavnostech Tří Kápí 2015 v Třebíči
Rytířský souboj na Slavnostech Tří Kápí 2015 v Třebíči. Foto: Jiří Sedláček/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Jihomoravský kraj: Narýžujte si zlato nebo se čvachtejte v teplých bazénech

Jihomoravský kraj poskytne zábavu dětem i dospělým. Navštivte Westernové městečko Boskovice. Projedete se na koni, vyzkoušíte, jak jste dobří v rýžování zlata nebo si zastřílíte ve střelnici Mr. Santera. Odpočinek a zábava na vás čeká v Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Najdete tu řadu atrakcí. Celoročně přístupné venkovní bazény s teplou vodou, bazének pro malé děti s medvědí skluzavkou a vodním hříbkem a bohatý výběr tobogánů. V Bzenci a v okolí se projděte zámeckým parkem, do přírodní zajímavosti Váté písky zvaným Moravská Sahara a kolem meandrů řeky Moravy.

V Olomouckém kraji ve Velkých Losinách nejen vaše děti ocení bazény v Termálech Losiny. Ve městě si prohlédnete zámek i Ruční papírnu. Výlety směřujte k Vodní nádrži Dlouhé Stráně, k rozhledně Bukovka, na zříceninu hradu Rabštejn u Rýmařova nebo třeba až do Olomouce.

Zřícenina hradu Rabštejn u Dukovan. Foto: Anna Petruželková
Zřícenina hradu Rabštejn u Dukovan. Foto: Anna Petruželková

V Moravskoslezském kraji zkuste navštívit Kravaře. V hotelu Buly Aréna naleznete aquapark s divokou řekou, 65metrovým tobogánem, wirlpoolem a dětskými bazénky s vodním hřibem. Využijte saunu, páru, solárium nebo masáže. Před hotelem je dětské hřiště, sportoviště a golfové hřiště.

V Kravařích si prohlédněte zámek a projděte se rozlehlým zámeckým parkem s rybníčky a potůčky. Hra Hledačka v zámeckém parku poskytne dětem příležitost rozluštit šifru zámeckého pána. Je tu i golfové hřiště s rozlohou 80 ha. Co byste řekli výletu do Beskyd? Podívejte se na Moravskoslezské Beskydy z Ropice, Radhoště, Javorového, Prašivé nebo třeba z Lysé hory. Aby byl váš výlet úplně stylový, ubytujte se v některé z beskydských chat a roubenek.

Zlínský kraj: Valašské muzeum, rozhledna i Archeoskanzen

Ve Zlínském kraji si naplánujte návštěvu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Výlet na Karlův kopec nedaleko Valašského muzea vás zavede k Jurkovičově rozhledně. Město Rožnov pod Radhoštěm je vybaveno řadou dětských hřišť. Poznejte zdejší krajinu na některé z cyklistických tras.

V Modré u Velehradu vás zaujme Archeoskanzen Modrá. Děti se pobaví v Živé vodě Modrá. Čeká vás tam podvodní tunel s výhledy do vodních hlubin i mokřadních tůní s jejich obyvateli i projekce naučných filmů. Kromě živých ryb a vodních živočichů uvidíte i pratury. Pokud naplánujete tento výlet v období teplých dnů, můžou se tu děti oddávat i vodním radovánkám. Vybrali jste si „ten svůj“ výlet kam s dětmi na Moravě?

Valašské muzeum v přírodě: Dřevěné městečko. Foto: Flickr.com / János Korom Dr. 19 Million Views / CC BY-SA 2.0
Valašské muzeum v přírodě: Dřevěné městečko. Foto: Flickr.com / János Korom Dr. 19 Million Views / CC BY-SA 2.0