Objevte svět Malého prince i tajemná zákoutí filipínského pralesa v rozšířené realitě

Interaktivní výstava SOPKA LES PRALES
Interaktivní výstava SOPKA LES PRALES. Zdroj: Kulturní a kreativní centrum Živý Zlín

Malý princ i tajuplná filipínská džungle ožijí na výstavě pořádané v prostorách zlínského zámku. A to bez nadsázky, neboť obrazy světoznámé české výtvarnice Elišky Podzimkové se dají rozpohybovat skrze rozšířenou realitu, a nabídnou tak divákům komplexní zážitek nejen pro oči, ale i další smysly! 

SOPKA LES PRALES – to je název interaktivní výstavy, která představí průřez tvorbou české animátorky, ilustrátorky a fotografky Elišky Podzimkové. Originální projekt bude k vidění od 18. ledna v sálech zámku Zlín. Kromě ilustrací vytvořených k novému vydání Exupéryho knihy Malý princ se na výstavě také objeví obrazy inspirované autorčinou cestou po filipínském ostrově Negros, jehož panenská exotická příroda výtvarnici očarovala.

Interaktivní výstava SOPKA LES PRALES
Interaktivní výstava SOPKA LES PRALES. Zdroj: Kulturní a kreativní centrum Živý Zlín

Do těchto světů plných imaginace se můžete doslova ponořit i vy díky aplikaci Artitive, a na chvíli tak opustit každodenní realitu a vrátit se do dětství. Eliška Podzimková speciálně pro zlínskou výstavu připraví hravé interaktivní stanoviště.

Těšit se můžete i na zajímavý doprovodný program k výstavě v podobě workshopů, besed, čtení z knihy Malý princ, hudebního večera či divadelního představení. Bližší informace o programu najdete zde.

Kde se výstava SOPKA LES PRALES koná?

Zámek Zlín
Soudní 1
760 01 Zlín

Zlínský kraj

Datum a vstupné

18. leden 2024 – 17. březen 2024

Otevírací doba: středa až neděle 14–18 hodin
Poslední vstup na výstavu v 17.30 hodin.

Cena: 160 Kč
Snížená cena: 100 Kč

Kontakty

Tel.: +420 773 765 221
E-mail: gavendova@kulturazlin.cz
Web: www.zlinskyzamek.cz