5 podzimních supervýletů! Hrát si můžete všichni

Podzimní výlety nevynechejte. Užijte si krásné babí léto. Zdroj: Safari Park Dvůr Králové
Supervýlety nevynechejte. Užijte si krásné babí léto. Zdroj: Safari Park Dvůr Králové

5 podzimních supervýletů, o kterých si za chvilku přečtete, určitě nesmíte letos vynechat. Potvrdí se tady stará známá pravda, že kdo si hraje nezlobí. Vybrali jsme tipy na výlety, při kterých si budete hrát všichni! Zkuste podzimní výlety a staňte se výzkumníky, badateli nebo pravěkými lovci. Pohlaďte si zebru v divoké přírodě, skamaraďte se s Permoníkem nebo objevte zemi pohádek.

Safari Park Dvůr Králové: Jediné Lví safari ve střední Evropě

Obdivujete černý  kontinent, africkou hudbu a nespoutanou přírodu? Tak mezi vaše podzimní výlety musí patřit Safari Parku Dvůr Králové. Někam si dojděte pěšky, jinam se nechte dovést terénním vozidlem s průvodcem. Stáda zvířat se tu pohybují volně. Zkusíte to u žiraf, zeber, lvů nebo nosorožců?

Park láká i k večerním vyjížďkám a pokud se do vás dá chlad či zima, vklouzněte do velkých tropických pavilonů. V okolí zavítejte k větrnému mlýnu Borovnice, na pevnost Josefov nebo hospitál Kuks, kde se stanete lékárníkem.

Zvířata baví děti i dospělé. Zažijte jejich blízkost. Zdroj: Kateřina Nečasová
Zvířata baví děti i dospělé. Zažijte jejich blízkost. Zdroj: Kateřina Nečasová

Zeměráj: Hraje si celá rodina. Baví se i babička!

Zeměráj zve za nevšedním dobrodružstvím malé děti i rodiče a prarodiče. A proto právem patří mezi 5 podzimních supervýletů. V přírodním parku Zeměráj se vyblbnete společně jako rodina. Blízko Orlické přehrady v malebné krajině mezi středními a jižními Čechami asi 30 km od Příbrami nebo Tábora vás čekají hlavolamy a dobrodružné hry.

Prožijte den ve středověké vesnici uprostřed zahrad a pastvin. Projděte se naboso, najděte poklad a pohlaďte si ovečku nebo kozu. Bloudíte rádi? Ve velkém dřevěném bludišti nebo v potemnělém skladišti můžete hledat cestu klidně celý den. Výlet si obohaťte o pirátské dobrodružství na Orlické přehradě nebo objevte tajný kryt v nejvyšší betonové hrázi.

Bludiště. Zdroj: Zážitkový park Zeměráj
Bludiště. Zdroj: Zážitkový park Zeměráj

Permonium: Největší nadzemní bludiště v Čechách vás zavede k sopce

Permonium vábí svým největším nadzemním bludištěm v Česku, které napodobuje důlní chodby s jezerem i sopkou. Vše je propojeno lanovým centrem, pralesem, starou hornickou dílnou i štolami. Interaktivní hra se řídí moderními technologiemi. Vyberte si z několika tras. Na každé z nich prožijete přes 30 atrakcí. V okolí si prodlužte zábavný výlet na zámku Rosice, kde se potěšíte hračkami, na hradě Veveří nebo na Dalešické přehradě.

Mirakulum: Ponořte se do země pohádek

Tato pohádková země v Milovicích myslí na malé děti i patnáctileté. Různorodý program každý víkend zve ke společnému dovádění děti i jejich dospěláky. Obří pískoviště vybízí ke stavění hradů a zámku. Kouzelný hrad s podzemními chodbami a k tomu hravá zvířata vás nenechají odejít. V Milovicích navštivte taky dávno vyhynulé tvory v přírodní rezervaci a v Zoo Chleby si pohlaďte ochočená zvířata.

Mirakulum v Milovicích, to je místo plné zábavy. Zdroj: Park Mirakulum
Mirakulum v Milovicích, to je místo plné zábavy. Zdroj: Park Mirakulum

Zábavní vědecký park Vida!: Pohrajte si s oceánem!

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! vás hravě naučí, jak funguje svět kolem nás. Právem patří mezi podzimní výlety. Představte si 180 interaktivních exponátů, kterých se můžete, dokonce musíte dotýkat, abyste se něco dozvěděli o světě, který vás obklopuje. Zamiřte na výstaviště do pavilonu D a věřte, že vaše děcka budou udivená, překvapená a nadšená.

No uznejte, kde jinde vám dovolí rozpoutat tornádo? Ustojíte zemětřesení nebo si chcete pohrát s oceánem? Že nevíte? Vypravte se na výlet co nejdřív a zjistěte to! Potom se přeneste do vesmíru v planetáriu a hvězdárně nebo jděte na cestu do pravěku v Anthroposu či do Zoo samozřejmě také v Brně.

Lumishow. Foto: Zábavní vědecký park VIDA! Zdroj: vida.cz
Lumishow. Foto: Zábavní vědecký park VIDA! Zdroj: vida.cz