Oblíbený výlet s dětmi po Čechách? Vyberte si, podle svého gusta!

Výlet s dětmi: Zábavní centrum Toboga Fantasy v Praze. Zdroj: Toboga Fantasy Praha
Zábavní centrum Toboga Fantasy v Praze. Zdroj: Toboga Fantasy Praha

Neustále hledáte nějaké bezvadné tipy na pohodové relaxační víkendy a volné dny se svými dětmi a blízkými? A tip na výlet s dětmi je hodně vyhledávaný. Podívejte se s námi na pár nápadů ke sportovnímu a kulturnímu vyžití po Čechách. Tipy výletů si vyberte podle krajů. Zajeďte tam, kde jste ještě nebyli a poznejte krásy naší země.

Ať už se vydáte kamkoliv, prožijte nádherné chvíle společně. Hrady, zámky, zábavné parky, plavby po řekách, nenáročné cyklovýlety, zoologické či botanické zahrady nebo indiáni a kovbojové jsou tu pro vás. Výlet s dětmi přinese radost celé rodině.

Praha plná tobogánů a skluzavek

V Praze se vám výlet vydaří za každého počasí. Dlouho trvající úsměv na tvářích vašich dětí vykouzlí TOBOGA Fantazy. V zábavném parku se nejen děti projedou na tobogánech, na obří mega skluzavce, bobové dráze a sjezdové dráze s nafukovacími koly. Sjedou z Vulkánu, zaskáčou si na trampolínách a ve skákacím hradu. Vyzkouší jízdu elektrickými autíčky, prolezou multifunkční prolézačky, lanové centrum a shlédnou 3D filmy.

Zábavní centrum Toboga Fantasy v Praze. Zdroj: Toboga Fantasy Praha
Zábavní centrum Toboga Fantasy v Praze. Zdroj: Toboga Fantasy Praha

Podaří-li se vám děti z areálu dostat, vyjděte třeba na komentovanou procházku Prahou pro rodiny s dětmi. Pokud jsou vaše děti starší, bylo škoda nenavštívit Národní muzeum města Prahy, Národní technické muzeum, Planetárium Praha, Štefanikovu hvězdárnu nebo Hvězdárnu Ďáblice.

Trampská osada, plavba lodí nebo zámek v Mníšku?

Ve Středočeském kraji jsou oblíbené výlety do Kutné Hory a na Karlštejn. Vyzkoušejte návštěvu Křivoklátu, Žebráku a Točníku, zámku v Mníšku pod Brdy nebo Konopiště. Romantiku v přírodě zažijete při návštěvě Lomu Amerika nebo u Svatojánských proudů mezi Štěchovicemi a Slapy. Vydejte se k pozůstatkům trampské osady Ztracenka. Výlet lze spojit s plavbou lodí, která vás přes Štěchovice a Davli dopraví až do Prahy. Dětský pokojík na zámku Mníšku pod Brdy. Zdroj: archiv zámku

Dětský pokojík na zámku Mníšku pod Brdy. Zdroj: archiv zámku

Jihočeský kraj: Libín, Areál lesních her nebo Lipno

Jihočeský kraj objevujte na nenáročných cyklostezkách. Za lidovou architekturou vás zavede Greenway selského baroka, k rybníkům naučná cyklostezka v Kardašově Řečici, pohodovou jízdu prožijte na cyklo a inline stezce okolo břehů Lipna. Pod horou Libín je Areál lesních her Prachatice. Děti prozkoumají veverčí stezky, žabí tůně, ptačí hnízda i pavoučí altán. Sjíždíte rádi řeky? V půjčovně lodí Jakubec v Táboře si vyberte kánoi, kajak nebo raft a Lužnice je jen vaše.

Areál lesních her byl vytvořen pro ponaučení i zábavu malých sportovců. Zdroj: Areál lesních her

V Plzeňském kraji si přímo v Plzni užijete dobrodružství v Plzeňském historickém podzemí nebo v Zoologické a botanické zahradě. Výletujete-li s dětmi nebo jste sami dětmi zůstali, neváhejte a zavítejte do West Parku s indiány a kovboji. V Domažlicích je pěkným místem Chodský hrad a muzeum. Na farmě Olšovka vás čeká ubytování s romantikou venkova. Děti mohou obdivovat a osedlat huculské koně. Je tu i muzeum krojů a zapomenutých řemesel nebo výstava psacích strojů od roku 1900.

Indiánské léto. Zdroj: West Park - živé muzeum amerického západu, Poskytla: Petra Caltová
Indiánské léto. Zdroj: West Park – živé muzeum amerického západu, Poskytla: Petra Caltová

Karlovarský kraj si projeďte na kole

V Karlovarském kraji vystoupejte na půvabnou rozhlednu Háj u Aše. Kromě výhledu z vrchu Háj si ve sportovním areálu zahrajte tenis a basketbal, stolní tenis, streetball, badminton, ruské kuželky i minigolf. K dispozici je tu lezecká stěna, inline dráha a v zimě běžkařská dráha. Ubytování naleznete v celoročně otevřeném přilehlém kempu. Pokud jste si sebou nevzali stan, nevadí. Lze využít zdejší chatky nebo mongolské jurty. Z Aše si vyšlápněte na hrad Neuberg v Podhradí, navštivte Goethovu skalku nebo jeďte cyklostezkou do Německa.

Ústecký kraj: Labské pískovce nebo Pravčickou bránu?

V Ústeckém kraji ve Hřensku si vychutnejte radost z výletu v Edmundově soutěsce při plavbě loďkou, u výhledu od Pravčické brány. Jistě se vám zalíbí i putování chráněnou krajinou oblastí zvanou Labské pískovce. V Ústí nad Labem se s menšími dětmi podívejte do rodinného centra Pampalánie.

Plavba Edmundovou soutěskou, skalnatým kaňonem řeky Kamenice v Národním parku České Švýcarsko

V Libereckém kraji vejděte do světa dinosaurů. Přímo v Liberci je totiž velký DinoPark. Nejen děti se zabaví v iQlandii a v Centru Babylon v Liberci. Nechejte se zlákat k výletům do Jizerských hor nebo na Ještěd.

iQLANDIA a hvězdné války. Zdroj: © IQLANDIA, o. p. s.

V Královéhradeckém kraji si naplánujte více výletů. Brouzdejte Adršpašsko – Teplickými skalami nebo v ZOO Dvůr Králové. Zaplavte si na přehradě Les Království a podnikněte plavbu na loďce nebo parníčku po Labi v Hradci Králové. Shlédněte z Bílé věže také v Hradci Králové nebo projezděte cyklostezky.

Pardubický kraj: Koně, dostihy a přenádherné loutky

Pardubický kraj je místem, kde se děti i dospělí pomějí v Muzeu loutkařských kultur v Chrudimi. Užijte si některý z Chrudimských hudebních večerů. V Pardubicích by bylo škoda se nepodívat na slavné Dostihové závodiště, kde se pořádají dostihy Velká pardubická.

Při prohlídkách s průvodcem projdete závodištěm s překážkami a poznáte zdejší historii. V areálu zámku v Nových Hradech vyzkoušejte bloudění v labyrintu, podívejte se na koně, daňky a jeleny, navštivte Galerii klobouků nebo zámecké Muzeum motokol. Vybrali jste si ten svůj výlet s dětmi?

Výlet s dětmi: Muzeum loutek Chrudim. Foto: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Muzeum loutek Chrudim. Foto: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi